Sitemizde 32 kategoride 10 film hakkında ayrıntılı bilgiler ve 3 yorum bulunmaktadır.

Star Wars Episode 5 İmparator

2.118 kez izlendi.

IMDB: 8.8

17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi.

Star Wars Episode 5 İmparator Filmi Eleştirisi

Star Wars Episode 5 İmparator

Star Wars efsanesinin en iyi filmi olarak değerlendirilen 1980 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparator serinin çekim yılına göre ikinci, kronolojik sıralamasına göre beşinci filmidir. Yönetmenliğini Irvin Kershner’ın yaptığı Star Wars: Episode V- The Empire Strikes Back’in senaryosunu George Lucas’ın hikayesini temel alan Leigh Brackett yazmaya başlasa da senaryo tamamlanamadan kanserden hayatını kaybettiği için görevi Lawrance Kasdan devralmıştır.

Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparator, IMDB’den yaklaşık 900 bin kişinin oyuyla 8,8 puan almış, serinin en iyi filmi olarak görülüyor. En İyi Ses dalında Oscar Ödülü alan Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Müzik dallarında Oscar Ödülüne aday gösterilmiştir. Bunun yanı sıra yapım, Efekt dalında Akademi Özel Başarı Ödülüne layık görülmüştür. 127 dakika boyunca seyirciyi etkisi altına alan Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparator dövüş sahneleri ve diyaloglarla serinin diğer filmlerine göre daha karanlık bir yönü var. Temelde iyi ve kötünün mücadelesinin olduğu bu filmde Darth Vader, Amerikan Film Enstitüsü’nün “En Büyük 100 Kahraman ve Kötü Adam” listesine girmiştir.

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back, Yavin Savaşı’ndan 3 yıl sonrası ile başlıyor. Prenses Leia, Han Solo ve Luka Hoth gezegeninde konuşlanan isyancıların başındadır ve imparatorluk güçleri tarafından aranmaktadırlar

Luke devriye gezisi sırasında bir yaratığın saldırısına uğrar ve baygınlık anında Obi Wan’ı görür. Obi Wan, Luke’a Dagobah gezegenindeki Usta Yoda’yı bulmasını söyler. Yoda, Jedi katliamından kurtulan ustalardan birisidir. Luke Yoda’yı bulduktan sonra ondan güç ile ilgili kendisini eğitmesini ister. Bu öğrendikleri Luke'un Darth Vader ile savaşında kendisine yardım edecektir. Eğitim esnasında Luke, Leia ve Han Solo’nun tehlikede olduğunu hisseder. Darth Vader casus robotlar sayesinde asilerin merkezinin Hoth gezegeninde olduğunu öğrenir ve klonları oraya gönderir. Klonlardan kaçmak isteyen Han Solo, Luke ve Leia eski arkadaşı Lando'nun yönetimindeki Bulut Şehri'ne gider. Fakat bu şehirde Vader’ın işgali altındadır.

Star Wars Episode 5 İmparator Filminden Kareler

Star Wars Episode 5 İmparator Filmine Ait Konu Başlıkları

Beğenebileceğiniz Diğer Filmler

Star Wars Episode 5 İmparator Filmi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz